Join date : 2009-08-01
Age : 32
Location : Bačka Topola

Danska-Srbija, prijateljski meč Empty
PostSubject: Danska-Srbija, prijateljski meč   Danska-Srbija, prijateljski meč Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 5:24 pm

Pobeda ‘Orlića’ u Danskoj

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Dansku u prijateljskoj utakmici rezultatom 3:1.

‘Orlići’ su vođstva došli u 11. minutu kada je mrežu domaćina zatresao Miralem Sulejmani, a kapiten mlade reprezentacije je u 25. minutu povisio na 2:0. Danska je na 2:1 smanjila iz penala na isteku prvog poluvremena, a konačan rezultat postavljen je u 76. minutu.

Srbija trenutno zauzima treće mesto na tabeli Grupe 7 u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će 2011. godine biti održano u Danskoj. ‘Orlići’ imaju devet bodova sa pet utakmica, dok je vodeća Slovačka sakupila deset, ali sa utakmicom manje. Hrvatska je druga, sa istim brojem bodova kao i nacionalni tim Srbije, ali iz četiri meča.

Mladu selekciju Srbije u kvalifikacijama naredna utakmica očekuje 11. avgusta naredne godine, kada gostuej Slovačkoj. Potom će dočekati Hrvate, 4. septembra, a tri dana kasnije gostuje Kipru. Plasman na Evropsko prvenstvo ekipe će obezbediti posle baraža u kojem će igrati pobednici grupa i četiri drugoplasirane reprezentacije.

Location : Banja Luka

PostSubject: Re: Danska-Srbija, prijateljski meč   Danska-Srbija, prijateljski meč Icon_minitimeThu Nov 19, 2009 9:08 am