Points : 13
Reputation : 3
Join date : 2009-07-30

Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Empty
PostSubject: Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeThu Jul 30, 2009 12:59 pm

Naša reprezentacija posle 7 utakmica zauzima prvo mesto ispred Francuske sa 8 bodova prednosti i dve utakmice više.

U sledećih par video snimaka pogledajte kako je igrala naša reprezentacija

Prvu utakmicu igrali smo sa Farskim ostrvima na stadionu Crvene zvezde. Pobedili smo 2-0 golovima Jakobsena (30 min. , autogol) i Žigića (88)

Drugu utakmicu smo igrali protiv Francuske u Parizu i izgubili rezultatom 2-1. Golove za Francusku postigli su Anri (53) i Anelka (63) dok je utešni gol za Srbiju postigao Branislav Ivanović u 75. minutu

Treću utakmica je igrana protiv Litvanije u Beogradu i nju smo dobili rezultatom 3:0. Golove su postigli Ivanović (6) , Krasić (34) i Žigić (82)

Četrvtu utakmicu smo igrali protiv Austrije u Beču i pobedili 3-1. Golove za Srbiju su postigli Krasić (14) , Jovanović (18) i Obradović (24). Gol za Austriju je postigao Mark Janko u 80 minutu.

Petu utakmicu smo igrali protiv Rumunije u Konstanci i pobedili sa 3-2. Golove za Srbiju su postigli Jovanović (18), Stojka (44, autogol) i Ivanović (59). Za Rumuniju su strelci bili Marika (50) i Stojka (74)

Šesta utakmica je odigrana protiv Austrije u Beogradu. Srbija je pobedila 1-0 golom Nenada Milijaša (7, penal)

Sedma utakmica je igrana na Farskim ostrvima. Srbija je pobedila 2-0 golovima Jovanovića (44) i Subotića (69)

Location : Srbija-Nis

PostSubject: Re: Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeThu Jul 30, 2009 6:23 pm

Posts : 571

PostSubject: Antić pozvao trojicu debitanata za Južnu Afriku   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeFri Aug 07, 2009 3:46 pm

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Radomir Antić saopštio je spisak igrača za prijateljsku utakmicu sa Južnom Afrikom, u sredu, 12. avgusta, u Pretoriji.

Srpski fudbaleri će put Južne Afrike krenuti u ponedeljak, a u meču u Pretoriji, koji će početi u 19 sati, priliku da debituju u "A" nacionalnom timu mogli bi da dobiju golman Vojvodine Željko Brkić, kao i vezisti Partizana i Košica Radosav Petrović, odnosno Marko Milinković.

Tim Srbije za prijateljsku utakmicu sa Južnom Afrikom:
Golmani: Vladimir Stojković (Sporting Lisabon), Željko Brkić (Vojvodina).
Odbrana: Branislav Ivanović (Čelsi), Nenad Tomović (Đenova), Neven Subotić (Borusija Dortmund), Aleksandar Luković (Udineze), Antonio Rukavina (Minhen 1860), Ivan Obradović (Partizan).
Sredina: Milos Ninković (Dinamo Kijev), Zdravko Kuzmanović (Fiorentina), Gojko Kačar (Herta Berlin), Miloš Krasić (CSKA Moskva), Radosav Petrović (Partizan), Zoran Tošić (Mančester junajted), Milan Jovanović (Standard Lijež), Marko Milinković (Košice).
Napad: Nikola Žigić (Valensija), Danko Lazović (PSV Ajndhoven).

Location : Bačka Topola

PostSubject: Re: Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeSat Aug 08, 2009 12:13 am

Lepo smo počeli, stvarno su me izenadili momci. Verujem da ćemo se kvalifikovati za svetsko prvenstvo.
Admin
Admin

Posts : 571

Vanja_Gerrard wrote:

ako mi verujes i mene iznenadili... nisam ocekivao ovakav rezultat.. videcemo sad u nastavku kako ce biti..

nadam se najboljem..
>>D1M1<<
>>D1M1<<

Posts : 55

PostSubject: Re: Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeMon Aug 10, 2009 9:17 am

Prolazimo 100% male su sanse da ne prodjemo Wink
Admin
Admin

Posts : 571

PostSubject: Re: Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeMon Aug 10, 2009 8:55 pm

"Orlovi" otputovali u Južnu Afriku
Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku 1793036974a7ff07a3587b348445589_big
Fudbalska reprezentacija Srbije otputovala je u Pretoriju, gde će u sredu odigrati prijateljsku utakmicu sa selekcijom Južne Afrike.

Deo ekspedicije „A" reprezentacije Srbije otputovao je iz Beograda do Frankfurta odakle će nastaviti put ka Johanesburgu odnosno Pretoriji gde „orlovi" u sredu (19.00) igraju sa domaćinom narednog Svetskog prvenstva.

Sa surčinskog aerodroma krenuli su, pored stručnog štaba i dela rukovodstva Saveza, i šestorica igrača: golmani Vladimir Stojković i Željko Brkić, Radosav Petrović, Ivan Obradović, Aleksandar Luković i Nikola Žigić. U Frankfurtu će se priključiti ostatak igrača kako bi selektor Radomir Antić, na jedinom treningu u prestonici Južne Afrike mogao da računa na sve pozvane reprezentativce.

"Na konferenciji za medije na kojoj sam saopštio spisak igrača za utakmicu u Pretoriji rekao sam uglavnom sve o našim planovima za gostovanje u Južnoj Africi", rekao je pred polazak iz Beograda selektor Radomir Antić.

"Vikend je samo učvrstio opredeljenja stručnog štaba, vezanih za tim koji bi trebalo da zaigra u sredu. Tu pre svega mislim na dva gola Miloša Ninkovića u kijevskom Dinamu, koji će, konačno, biti u prilici da zaigra za nacionalni tim na svojoj poziciji. Naravno, obradovao me i gol Gojka Kačara, ali to ni ni najmanje nije iznenadilo. To je Gojko! I on će sada biti bliže napadačima, bliže golu rivala, jer je tu izuzetno produktivan", naglasio je selektor Antić.

Nikola Žigić je u pripremnim mečevima koje je odigrao u dresu Valensije pokazao da u odličnoj formi čeka novu sezonu.

"Golovi su moj posao. Bilo ih je u Valensiji, nadam se da će ih biti i u dresu reprezentacije. Ovo gostovanje nije baš došlo u povoljnom trenutku, dug je put, a dosta igrača je još u fazi priprema. Ipak, profesionalci smo i ostaje obaveza da se u svakoj utakmici pokažemo u najboljem svetlu i, ako je moguće, pobedimo", rekao je Žigić.

U ime debitanata govorio je vezista Partizana, Radosav Petrović:

"Od mnogo burnih dešavanja u Partizanu proteklih dana, nisam baš stigao mnogo da razmišljam o pozivu selektora Antića. Sam poziv doživljavam kao osvojen važan trofej u karijeri. A potrudiću se da i na terenu pokažem ono što se od mene očekuje."

Aleksandar Luković najavljuje da će put u Južnu Afriku biti samo probni let...

"Sada ćemo biti kratko na tlu Južne Afrike, a sledeće godine nadam se mnogo, mnogo duže - rekao je prvotimac Udinezea. - Iskreno, u fudbalu, reprezentaciji posebno, odavno nema prijatenjskih i zvaničnih utakmica. Sve je to isto, uvek si obaveza da daš maksimum i pokušaš da pobediš. Znamo o rivalu sasvim dovoljno da oprez bude podignut na maksimum, a motiv kao da se igra kvalifikaciona utakmica", zaključio je Luković.
----------------------
b92.net

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: Srbija ubedljiva u Pretoriji   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeThu Aug 13, 2009 10:19 am

Quote :
Srbija ubedljiva u Pretoriji

Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku 38913674a8314792e6f1521999463_big

Srbija je u prijateljskoj utakmici u Pretoriji savladala Južnu Afriku sa 3:1 golovima Zorana Tošića (2) i Danka Lazovića.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a u nastavku su na teren istrčali Tošić, Lazović i Kuzmanović što je rezultiralo boljom igrom srpske reprezentacije. Srbija je povela u 56. minutu golom Tošića posle dodavanja Kuzmanovića. Drugi gol za Srbiju postigao je Lazović u 67, a najlepši gol na utakmici postigao je Tošić u 76. minutu. Jedini pogodak za domaćine postigao je Mfela u nadoknadi vremena.

Radomir Antić utakmicu je počeo u sastavu: Stojković – Obradović, Luković, Subotić, Ivanović – Petrović, Kačar, Krasić, Ninković – Jovanović, Žigić.

Odličnu priliku za vođstvo domaćin je propustio već u drugom minutu kada je Mfela izveo slobodan udarac koji je golman Srbije Vladimir Stojković odbio do prečke. Srbija je u finišu imala dve sjajne šanse, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Dobru priliku u imao je i Stiven Pienar, takođe iz slobodnog udarca sa leve strane, ali je igrač Evertona pogodio spoljni deo mreže.

Srbija je u prvih 25 minuta igre najbolju šansu imala u 17. minutu kada je Ivanović centrirao sa desne strane, ali je Kačar na levoj strani peterca promašio visoku loptu.

Posle dvadesetak minuta mrtve igre, u poslednja tri minuta prvog poluvremena viđeno je dosta uzbuđenja.

U 43. minutu Krasić je dodao Ivanoviću koji je bio sâm na desnoj strani, odakle je defanzivac Čelsija poslao loptu po zemlji u peterac ka Nikoli Žigiću, ali je Aron Mokoena bio za nijansu brži od centarfora srpske selekcije, otklonivši opasnost.

Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku 15770265854a83147937c7d238378024_big

Dva minuta kasnije Mokoena je imao priliku da dovede Južnu Afriku u vođstvo ali je sa ivice peterca šutirao preko gola. U 46. minutu Žigić je asistirao Jovanoviću koji se našao sâm na petercu, ali je Sibaja intervenisao pre nego što je napadač Standarda uspeo da uputi udarac ka golu.

Na poluvremenu umesto Krasića, u igru je ušao Zoran Tošić, Zdravko Kuzmanović je zamenio Gojka Kačara, dok je Danko Lazović zaigrao umesto Jovanovića.

Već u prvom minutu nastavka Južna Afrika je imala priliku ali je Mfela šutirao preko gola. U 49. minutu Subotić je posle kornera glavom poslao loptu iznad prečke.

Igrao se 53. minut kada je Kuzmanović poslao preciznu loptu ka kaznenom prostoru gde je Zoran Tošić odlično reagovao, istrčao do peterca gde je oboren, ali penal nije dosuđen.

Tri minuta kasnije isti tandem je doveo reprezentaciju Srbije u vođstvo. Ovaj put Kuzmanović je po levoj strani poslao odličnu loptu koju je Tošić prihvatio i poslao u mrežu, nakon što je izdržao duele sa dvojicom defanzivaca Južne Afrike.

U 67. minutu Srbija je duplirala vođstvo posle sjajne akcije kada je Ivan Obradović sa leve strane poslao centaršut u kazneni prostor gde je Danko Lazović odličnim polu-volejom levom nogom poslao loptu u desnu stranu gola.

Dva minuta posle Lazovićevog gola, Mfela je šutirao sa preko 30 metara, ali je Stojković uspeo da odbije loptu u korner.

Petnaest minuta pre kraja umesto Radosava Petrovića u igru je ušao Antonio Rukavina.

Srbija je do 3:0 došla u 76. minutu a strelac je ponovo bio Tošić. Krilni fudbaler Mančester Junajteda prihvatio je loptu na ivici kaznenog prostora, "izlomio" odbranu Južne Afrike i desnom nogom postigao treći gol za Srbiju.

Minut kasnije Tošić je oduzeo loptu na sredini terena, dodao Lazoviću koji je bio potpuno sam na levoj strani. Napadač PSV-a je pokušao lobom da postigne četvrti gol za Srbiju, ali je lopta odletela preko gola.

U 82. minutu u igru je ušao Marko Milinković umesto Miloša Ninkovića, a pet minuta kasnije Nenad Tomović je zameni Ivana Obradovića.

Domaća ekipa je došla do pogotka u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je najbolji igrač na meču u redovima Južne Afrike, Mfela, pobegao po desnoj strani Branislavu Ivanović i poslao loptu u mrežu kroz noge istrčalom Stojkoviću.

Najbolji igrač susreta Zoran Tošić bio je zadovoljan igrom svoje ekipe, pogotovo u drugom poluvremenu.

"Drugo poluvreme je bilo bolje nego prvo. Više smo kontrolisali igru u drugom nego u prvom, kada je utakmica bila znatno teža i tvrđa. Najvažnije je da su oba tima igrala dobar fudbal i mislim da ćemo uspeti da se kvalifikujemo za Svetsko Prvenstvo. Ova utakmica nam je bila važna u pripremi za Francusku. Poštujemo Francuze, ali mislim da ćemo posle ove utakmice sa mnogo više samopouzdanja ući u taj meč", rekao je Tošić.

Zadovoljan je bio i selektor Radomir Antić.

"Mislim da je bila dobra utakmica. Južna Afrika je, naročito u prvom poluvremenu, igrala dobar fudbal, kontrolisala igru i imala dobru organizaciju. Mi smo u drugom poluvremenu popravili našu igru i utisak golovima", rekao je Antić.

Antić smatra da su izmene na poluvremenu bile ključne za bolju igru u nastavku, kao i da su novi igrači u reprezentaciji prikazali dobru igru.

"Promenama smo pomerili težište igre napred i zadovoljan sam. Nismo danas mislili na Francusku, mislili smo samo na ovu utakmicu. Igrali smo solidno, isprobali smo neke nove igrače i zadovoljan sam", zaključio je selektor.

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: Re: Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 4:58 pm

Location : Banja Luka

I ja sam dobio ulaznicu na nagradnoj igri izvlacenju novca iz mog novcanika Laughing
Pravila nagradne igre su bila das 60KM i imas ulaznicu direktno na ruke!!!

Join date : 2009-08-27

PostSubject: Re: Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku   Reprezentacije Srbije na putu za Južnu Afriku Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 4:06 pm