Join date : 2009-08-01
Age : 32
Location : Bačka Topola

Partizan i dalje prati Zvezdu Empty
PostSubject: Partizan i dalje prati Zvezdu   Partizan i dalje prati Zvezdu Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 8:30 pm

Fudbaleri Partizana pobedili su u poslednjem meču 22. kola Spartak Zlatibor vodu sa 2:0, a oba gola postigao je Marko Lomić iz slobodnih udaraca.

"Crno-beli" su otpor gostiju uspeli da slome tek u trećem minutu drugog dela kada je Lomić iz slobodnog udarca postigao svoj prvi gol na meču. U nastavku je Partizan nastavio sa napadima, a 18. minuta pre kraja utakmice potvrdio je pobedu drugim pogotkom Lomića iz slobodnog udarca sa oko 28 metara. Šampion i dalje ima dva boda manje od Zvezde koja je pobedila OFK Beograd.

Partizan je i na ovom meču od prvog minuta krenuo ka golu gostiju, ali je golman Spartaka Milan Jovanić odlično branio. Već u prvom minutu je zaustavio udarac Ljubomira Fejse, a vrlo brzo je šansu propustio i Srđa Knežević koji nije stigao loptu.

Do isteka prvih 45 minuta priliku da donesu prednost Partizanu imali su još Kleo i Lamin Dijara, te ponovo Fejsa, ali uz raspoloženog Jovanića ni sreća nije htela igrače srpskog šampiona. Međutim, Spartak se za razliku od drugih gostiju u Humskoj 1 nije opredelio za apsolutnu defanzivu, pa je Marko Mirić u uvodnim minutima meča imao dve dobre šanse ali bezuspešne.

Ovaj deo igre obeležio je veliki broj grešaka Radosava Petrovića i Almamija Moreire, koje su u nastavku zamenili Nemanja Tomić i Saša Ilić. Partizan je u nastavku bio konkretniji, a već u trećem minutu Marko Lomić je iz slobodnog udarca konačno uspeo da savlada Jovanića.

Posle vođstva Ilić je propustio dve odlične prilike, ali je sve nadoknadio Lomić svojim drugim golom iz slobodnog udarca sa oko 28 metara od gola.

Meč 22. kola na stadionu Partizana pratilo je oko 3.000 gledalaca, ali bez najvernijih navijača koji su bojkotovali ovu utakmicu, pa su na južnoj tribini stadiona samo okačili transparent "Hristos Voskrese". Stotinjak navijača Spartaka takođe je prisustvovalo meču bodreći svoj tim sve vreme.

Partizan: 27 Božović, 24 Knežević, 11 Lomić, 13 Jovanović, 3 Stanković, 5 Fejsa, 8 Petrović, 23 Davidov, 10 Moreira, 9 Kleo, 26 Dijara

Spartak Zlatibor voda: 1 Jovanić, 3 Šarac, 5 Milanković, 6 Bratić, 7 Adamović, 13 Veselinov, 14 Ubiparip, 15 Oletu Emmanuel, 17 Stevanović, 21 Mirić, 22 Bošković